Barion Pixel

Mi az a WordPress?

 Kategória: dizájn

A címben feltett kérdésre válaszolni legalább kétféle módon van lehetőség; vagy az átlagos érdeklődőnek, vagy a szakmának mondjuk el pár szóban, hogy mi az a WordPress.

A WordPress egy olyan csodálatos, ezermester-eszközként bárki számára ingyenesen elérhető szoftver, amellyel bárkinek lehetősége van egyszerű email-írói képességekkel is egy ragyogó honlap, blog, vagy éppen portálrendszer kialakítására. Letöltését követően 5 perc alatt elkészíthető vele egy saját weboldal, így egyszerre munkaeszközzé, szórakozássá és a tanulás kiapadhatatlan forrásává válik.

A WordPress egy ingyenes és nyílt forráskódú (PHP és MySQL alapú) tartalomkezelő rendszer. A WP számtalan funkciót magába foglaló, modulárisan felépített publikációs platform. Többek között ennek a modularitásnak köszönheti a népszerűségét. A világ top 1 millió weboldalából 16,7% WP alapú (forrás Alexa) és az új weboldalak 22%-a készül WordPress-el. A WP a legnépszerűbb tartalomkezelő rendszer ma az interneten!

Büszkék vagyunk arra, hogy ezt a szoftvert mi mutathatjuk be, mi gondozhatjuk Magyarországon!

Főbb WordPress jellemzők

Sablonok

Sablonnak nevezzük azt a grafikai felépítést, aminek a segítségével megjelenik a weboldalunk.  Számos grafika közül válogathatunk az adminisztrációs felületen, jelenleg több mint 1600 tölthető le ingyenesen a WordPress alkotóinak hivatalos oldaláról.Ingyenes témák

Bővítmények

A WordPress egyik legnagyszerűbb tulajdonsága, hogy bárki könnyedén fejleszthet hozzá bővítményeket, kiegészítőket. A nyílt forrású szellemiségnek köszönhetően fejlesztők ezrei teszik közzé az általuk készített fejlesztéseket ingyen. Jelenleg több, mint 22.000 ingyenesen letölthető bővítmény található a WordPress hivatalos bővítménytárában.Ingyenes bővítmények

Widgetek

Widgeteknek nevezzük azokat a kisalkalmazásokat, melyek segítségünkre vannak a weboldalunk megjelenésének finomhangolásában. A widgetek kezelése igen egyszerű, gyakorlatilag egérrel építhetjük fel az oldalunkat, az úgynevezett “fogd és vidd” technológia segítségével. Ezek a mini modulok (alapesetben) a szöveges rész egyik oldalán elhelyezkedő sidebar-on megjelenő dobozok (boxok). Például: Keresés, Friss hozzászólások, Friss bejegyzések, Címkefelhő stb…

Többfelhasználós verzió

A WordPress segítségével könnyedén létrehozhatunk ingyenesen elérhető bloghálózatokat is. (Ilyen például: WordPress.com, blog.hu stb…) Maximum 5 perces telepítés után máris szabadon hozhatunk létre korlátlan számú új blogot, vagy akár közösségi oldalakat is.

Mobilalkalmazások

A WordPress elérhető a legnépszerűbb mobil-operációs rendszereken is, például: WebOS, Android, iOS (iPhone, iPod Touch, iPad), Windows Phone és BlackBerry.


 

A cikk eredeti közlése és a kiemelt kép a WordPress Magyar Közösség oldaláról származik. Köszönet érte!

Javasolt további cikkek

Egyetért? Más a véleménye? Szóljon hozzá a témához!

webdizájna wordpress jövője