Barion Pixel

Keresni akarok a blogommal!

 Kategória: üzlet

Amikor külföldön dolgoztam, elkezdtem írni egy blogot, hogy szeretteimet tájékoztassam a kalandjaimról, és magamat is szórakoztassam a történetek megírásával. A blog motorjául a WordPress-t választottam, mint olyat, amit esetleg majd több nyelven is használni lehet.  Fel sem merült bennem, hogy keresni akarok a blogommal, mert kezdőként bőven elegendő volt a hivatalos WordPress által kínált szolgáltatás – nekem csak annyi kellett, hogy rendszeresen publikálhassak.

Ezért elfogadtam, hogy

  • a WordPress felirat és a választott (ingyenes) sablon neve ott szerepeljen a blogom alján,
  • a blogomat csak olyan mértékben tudom testreszabni, amennyire a rendszer megengedi (ez egy kezdő blogger számára azért bőven elég volt),
  • a rendszer frissítése nem az én kezemben volt, hanem központilag intéződött (ez aztán egyáltalán nem érdekelt),
  • időnként keveredtek nyelvek: a blogomon néha angol menük jelentek meg a magyar helyett (ez már zavart egy kicsit néha),
  • a rendszer figyelmeztetett, hogy időnként hirdetések jelenhetnek meg a blogomon (de mivel ez előlem rejtve volt, szintén nem okozott gondot).

Eszembe jutott viszont, hogy nap-mint-nap több tíz olyan weboldalt látok, amiken több-kevesebb (inkább több) hirdetést látok. Miért is engedném másoknak, hogy az én blogomon hirdessenek?! 

Keresni akarok a blogommal!

– jutott eszembe az ötlet. Mivel a célom egy közösségi blog létrehozása volt, amit én társadalmi munkában tartanék karban; úgy gondoltam, hirdetésekkel keresem meg a fenntartási költségekre a fedezetet.

Megtanultam, és alkalmaztam is a saját blogomra, íme az eredmény:

keresni akarok
keresni akarok

Látta a hirdetéseket?

Utánanéztem, hogy néhányan milyen sikeresen alkalmazzák a blogírást keresetkiegészítésként. Szépen szerkesztett, érdekes tartalommal ellátott blogjaik sok látogatót vonzanak, akik egy része a hirdetésre kattintva nem elhanyagolható bevételt generálnak a blogok írójának. Otthonról, a kanapéról “dolgozva”.

Mi kell ahhoz, hogy saját hirdetéseink lehessenek a saját blogunkon?

  1. Bármilyen meglepően hangzik is: egy saját blog, azaz pontosabban weboldal. 🙂
  2. Kell egy domain-név is, ami célszerűen ugyanaz lehet, mint a korábbi blognév. Párezer forint évente.
  3. A saját weboldalhoz saját tárhely kell: ez a másik, amire költeni kell, ha magunk végezzük el a blog költöztetését. Szintén pár ezer forint évente.
  4. A blog weboldala mobilbarát legyen; különben kevesen fogják olvasni.
  5. Regisztrálni kell a Google AdSense szolgáltatásba, ami ingyenes, de szigorú tartalmi és minőségi előírásoknak kell megfelelni.

Ha már van néhány ezres látogatottságú blogja és kedvet kapott blogja költöztetéséhez, még mielőtt belevágna a a dologba, csak egy kérdés: ha költözött már életében, hogyan csinálta; maga cipelte a bútorait vagy profi költöztetőre bízta, hogy garantáltan sérülésmentesen és gyorsan kerüljenek át ingóságai az új helyre?

Egy konzervatív számítás szerint egy ügyes blogger havonta kb. 50-120eFt-ot kereshet meg a blogja hirdetési bevételeivel. Ha keresni akarok, nagyjából 3-4 hónap alatt el lehet érni ezt a szintet, napi 6-12 óra kreatív munkával.  A befektetés nagyjából 45-50eFt szokott lenni.

A kezdeti technikai nehézségek periódusát én 1-2 hónapról lecsökkentem 1 hétre úgy, hogy problémamentesen átköltöztetem a blogját a saját domain-je és tárhelye alá. Mindezért havonta csak egynapi bevételnek megfelelő díjat kérek 1 évig*. Ugye, ez nem is sok?

Érdekli?

 

Ezek után, mi kell ahhoz, hogy valóban jól működő blogunk legyen a saját weboldalunkon?

Erről már írtam itt, de a lényeget megismétlem:

A megvásárolt tárhelyet be kell állítani, a WordPress-t telepíteni és szintén beállítani, a kiválasztott sablont feltelepíteni, testreszabni, majd a kívánt szolgáltatásokat aktiválni kell (pl. hírlevél rendszer, Google AdSense hirdetéselhelyezés).

keresni akarok

Ezután “már csak” át kell tölteni a korábbi tartalmat (írásokat, képeket, videókat) az új helyre, és ismét működik a blog, de már a saját helyen!

További útmutatókat, segítséget úgy talál, ha rákeres a “WordPress költöztetés”-re a Google-ban – számtalan (tegyük hozzá, hozzáértő) szakértő kínál leírást a folyamat végrehajtásához.

 

Ha esetleg kérdése lenne a részletekkel kapcsolatban, nagyon szívesen segítek és persze (én is keresni akarok 🙂 ) elvégzem a költöztetés fárasztó és szakértelmet igénylő részét Ön helyett.

Korábbi cikkek
Showing 2 comments
  • Avatar
    zoli
    Válasz

    hello erdekelne hogy 2 blogot hasznalhatok 1 email cimrol

    • Attila
      Attila
      Válasz

      Kedves Zoli,

      Minden WordPress blog létrehozásakor meg kell adni egy adminisztrátori e-mail címet, de semmi sem akadályozza, hogy két blog esetén ugyanaz legyen a cím.

      Tehát igen, lehet.

      Arra érdemes figyelni, hogy minden blognak létrehozáskor saját, külön nevet adjunk, ami jól érthető és különbözik a többitől.

      Alapbeállítás szerint aztán a blog által a tulajdonosnak küldött értesítő e-mail tárgya így néz ki, például:
      [Webtérülő] Kérem moderálását: “Keresni akarok a blogommal!”,
      ahol a zárójelek között a megadott blognév szerepel.

      Remélem, tudtam segíteni.

      Attila

Egyetért? Más a véleménye? Szóljon hozzá a témához!

weboldal színeiközösségi média